[food] Lesk a bída dortu Sacher

Byla jsem malá, tatínek se vrátil ze služební cesty a přivezl s sebou dvě dřevěné krabičky s nápisy, které jsem ještě nemohla přečíst. Uvnitř byly vystlané tenkými papírovými proužky, což jsem jako dítě samozřejmě ocenila daleko více než vlastní obsah. Bylo jím něco kulatého, temně hnědého a zoufale mi to nechutnalo. „Kupte mi radši obyč čokoládu a tohle si strčte za klobouk, drazí rodičové.“ říkala jsem si ve své asi pětileté hlavě (na které jsem měla slušivou paruku ze zmíněných papírových proužků). Člověku se s přibývajícími roky chutě mění. Je tomu tak ale vždy?

Sacher cake by Hana Makovcova

Když roku 1832 zavelel vídeňský kancléř Metternich, že chce něco nového a neotřelého na svůj jídelní stůl, nebyl kuchařský učeň Franz Sacher zas tak moc starý. V pouhých šestnácti letech dostal díky nemocnému šéfkuchaři šanci vymyslet něco, co by potěšilo cukruchtivou vídeňskou honoraci. Vznikl čokoládový dort, který až jeho syn dotáhl k dokonalosti tlustou čokoládovou polevou a meruňkovou marmeládou. Meruňkovou a žádnou jinou!

Dorostla jsem přibližně do stejného věku, jako bylo tehdy Franzovi. Rozhodla jsem se své čokoládové štěstí zkusit znovu a po letech opět ochutnat tento do nebes vychvalovaný zákusek. Proč by ne, člověk už zkusil ledacos. Ale chuťový zážitek se o moc nezměnil. Nemohla bych říct, že mi to nechutnalo, čokoládu miluju, ale přeci jen znám spousty lepších, lehčích či šťavnatějších věcí, které si koupím stokrát raději. Proto asi ten lesk a bída. Sacher dort je totiž dle mě zářný příklad hype produktu, který budou lidé konzumovat proto, že má punc luxusu, drahé značky a budou si s ním možná na chvíli připadat jako ona vídeňská smetánka, i když by si mohli dát cokoliv stokrát lepšího. Přeci jen doba pokročila a cukrářské možnosti jsou větší než kdy jindy. Ale tak proč ne.

Nechci tady brojit proti. Shodou okolností jsem si na něj nedávno vzpomněla. A jelikož jsem měla všechny potřebné ingredience, tak nějak mě napadlo, že si ho udělám doma po svém a že to třeba bude lepší než z cukrárny. Není žádným tajemstvím, že výroba originálu je tajemstvím velkým, ale ono to domácí „přibližně“ a „hoď to tam od oka“ nemusí být na škodu. A kdo taky někdy viděl nějaký dokument přímo z hotelu Sacher, ví o jejich plýtvání ingrediencemi své. A to já dělat nehodlám. Tedy začněme s receptem.

Korpus
150 g hladké mouky
150 g másla
150 g moučkového cukru
1 vanilkový lusk
150 g hořké čokolády
6 vajec
20 g kakaa
1 kávová lžička kypřícího prášku
200 g meruňkové marmelády

Poleva
200 g čokolády na vaření

Postup
Předehřejeme si troubu na 170° C. Ve vodní lázni rozpustíme hořkou čokoládu a necháme lehce zchladnout, musí zůstat tekutá.
Dvě vejce ponecháme celá, zbylá čtyři si rozdělíme na bílky a žloutky. Celá vejce s žloutky vyšleháme s polovinou cukru na pěnu, přidáváme vychladlou čokoládu a máslo, které jsme si předem utřeli. Můžeme přistrouhnout kus citronové kůry. Přidáme mouku s práškem do pečiva, kakaem a vyšleháme na hladkou hmotu.
Bílky velmi lehce osolíme a ušleháme na sníh. Ke konci přidáme zbytek cukru a sníh opatrně přimícháme do těsta.
Dortovou formu o průměru cca 26cm buď vysypeme či vysteleme pečícím papírem, nalijeme těsto a ve vyhřáté troubě pečeme cca 35-45 minut. Samozřejmě raději kontrolujeme průběžně špejlí. Upečený korpus vyjmeme a necháme vychladnout.

Po vychladnutí korpus propícháme špejlí (ne až na dno), aby se nám marmeláda dostala všude. Poté korpus jednou či dvakrát prokrojíme. Marmeládu si rozehřejeme s kapičkou vody v rendlíčku a poléváme s ní jednotlivé vrstvy včetně povrchu dortu. Dbáme na to, aby se dostala do všech dírek. Necháme vychladnout.

Pak už jen rozehřejeme dvě hořké čokolády s opravdu vysokým podílem kakaa ve vodní lázni. Chceme, aby byla poleva tmavá a křupavá. (U mě na fotce to tak moc nevypadá, ale… :)) Pokryjeme s ní celý dort, snažíme se o co nejhladší povrch a necháme utuhnout.

A ještě k servírování… Pravý Sacher by se měl podávat s pořádným kopcem neslazené šlehačky. Aby taky ne, když je tak suchý. Šlehačka je ovšem zásadně vedle na dezertním talířku. Přímo na polevu se nedává, to je prostě paskvil. Sachru zdar!

Advertisements

One thought on “[food] Lesk a bída dortu Sacher

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s