[food] Italské biscotti – Italian biscotti (cz/eng)

Praha, město kosmopolitní. To mi problesklo hlavou, když jsem se nedávno v noci prodírala s nákupním košíkem uličkami indické večerky, pokukujíc po australském víně. Místo toho jsem již poněkolikáté narazila na pytlík téhle typické italské sladkosti ovšem s místem výroby kdesi v Polsku. Au. A tak jsem si vzpomněla, jak jsem je již několikrát pekla sama a že to bude určitě lepší z českého plechu než z polského umělohmotného sáčku. (Zdravím do nebíčka svoji polskou babičku.)

sweet - chocolate almond biscotti

Člověk milující nazdobené dortíčky může ohrnout nos nad docela obyčejným vzhledem. Po prvním zakousnutí vám ale bude nějaká ta estetika akorát tak šumák a jediné, o co se můžete zajímat, bude, jestli jste to s jejich pojídáním už trochu nepřehnali. Na obrázku i v receptu uvádím svoji nejoblíbenější kombinaci s čokoládou a mandlemi, ale můžete si je vylepšit téměř čímkoliv, třeba pistáciemi nebo lískovými oříšky.

Recept
3/4 hrnku oloupaných nasekaných opražených mandlí
2/3 hrnku cukr krystal
2 vejce
vanilkový lusk
lžička prášku do pečiva
špetka soli
1 a 3/4 hrnku polohrubé mouky
1 nahrubo nasekaná čokoláda

Dám do trouby pražit mandle, které jsem předtím spařila a oloupala, dokud nezezlátnou. Počítejte s cca 180°C a asi deseti minutami. Poté je nasekám.Tím jsem si předehřála troubu. Klasicky vyšlehám vejce s cukrem… a dál do toho všechno naházím 🙂 Udělám z těsta plát cca 30x10cm a peču nejdříve na 180°C 25min. Poté ho vyndám a nakrájím na 2cm široké tyčinky a dopékám na 165°C 10min z jedné strany a 10min z druhé.

Recipe
3/4 cup toasted and chopped almonds
2/3 cup granulated white sugar
2 large eggs
1 vanilla pod
1 teaspoon baking powder
1/4 teaspoon salt
1 3/4 cups all-purpose flour
1 bittersweet choped chocolate

Toast almonds (blanched before) for about 10 minutes until lightly browned in preheated oven to 350°C F. Then chop them.
Beat the sugar and eggs then mix it with the rest of the ingredients. Put the dough to the parchment lined baking sheet and form into a layer about 12 inches long and 4 inches wide. Bake for 25 minutes. Remove from oven and let cool for a while. Reduce the temperature to 325°F. Cut the dough layer into 3/4 inch slices. Place the biscotti again on the baking sheet. Bake for about 10 minutes from one side, then turn them over and bake for another 10 minutes.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s