[food] Rybízový koláč – Currant pie (cz/eng)

Jedna z mých dětských vzpomínek na letní prázdniny je bábinka beroucí si bandasku a skládací stoličku, s nimiž vždy odhodlaně vyrazila na zahradu naší chalupy. Návrat s nádobou plnou červených kuliček věstil brzký boj celé rodiny o nejoblíbenější část koláče, ať už to byl tlustý okraj pro mámu nebo místo s největšími kousky drobenky pro mě. A protože je rybízák symbolem léta a babi zrovna nebyla nablízku, rozhodla jsem se vzít tradici do svých rukou.


Hned na začátek se přiznám, že babička ho vždy dělá kynutý. Ale když nemáte času nazbyt, není rychlejší cesty než s tímto receptem.

Recept
Těsto
250g polohrubé mouky
100g krystalového cukru
100g změklého másla
200ml mléka
1 vejce
1 prášek do pečiva
rybíz dle chuti… cca 300g-500g

Drobenka
100g hrubé mouky
100g cukr krystal
100g másla

Polohrubou mouku promísím s práškem do pečiva a vzniklou suchou směs zpracuji s ostatními surovinami na těsto, které nechám chvíli odpočinout. Vyrobím si drobenku jednoduchým promnutím mouky cukru a másla na malé hrudky. Odpočinuté těsto vyliji na plech pokrytý pečícím papírem. Mohu použít klidně i formu na dort. Těsto posypu kuličkami rybízu, aby bylo rovnoměrně zakryto. Přes rybíz sypu drobenku. Já jí dala opravdu vrchovatě, ale nemusíte se bát, že by koláč nebyl barevný. Šťáva z rybízu prosákne opravdu všude. Připravený koláč pečeme v troubě vyhřáté přibližně na 170°C. Zvolna, dokud nezačne zlátnout. Pro lepší orientaci počítejte tak s půlhodinou.

English version
Recipe
Pastry
250g all-purpose flour
100g crystal sugar
100g butter
200ml milk
1 egg
1 baking powder
cca 300g-500g currant

Crumble
100g whole-meal flour
100g crystal sugar
100g butter

Mix the all-purpose flour with baking powder. Combine this dry mixture with the rest of the ingredients and let the pastry be for a while. Now make the crumble by combining flour, sugar and butter by your hands. Cover your baking sheet with a baking paper. You can use also a cake tin if you want to. Pour the pastry into the baking sheet. Cover the pastry with the currant and then cover the currant layer with crumble. Don’t worry about the amount of the crumble. It will be really nicely coloured by the currant juice after the baking. So now bake the cake in the preheated oven to 340°F and wait till the cake is going to be brown. Count with about half an hour.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s